Jak jsem začal s metodou Wima Hofa

Mít víc energie, mít víc síly, mít větší zapal pro věc. To jsem hledal. Jen chodit do práce a bavit se po večerech mě přišlo, jako ztráta času. Měl jsem různé plány, ale energie realizovat je mi často chybělo. Často mi kromě energie chybělo sebevědomí a odhodlání jít si za tím, co jsem chtěl. Zkusil jsme toho hodně, chození do posilky, stravovací doplňky, motivační semináře, sezení s koučem, meditaci. Nakonec jsem našel metodu, která mi dodává nejen sílu i energie. Díky ní se cítím pomalu až nezastavitelný.

Každý by chtěl víc energie, vic motivace rvát se s životem, dosáhnout víc a víc. Máme spoustu plánů a málo času, síly, odvahy je realizovat. A tak zkoušíme různé metody, způsoby, praktiky, odborníky, pomocníky a další. Existuje přehršel způsobů a každý je věhlasně inzerován jako přelomový a vynikající. Presto málokterý z nich zaručeně funguje.

Hledal jsem něco, díky čemu budu vic aktivni i večer po práci. Zkusil jsem toho dost, málo co mě ale dokazalo skutečně nakopnout do lepšího stavu.

Při běžném brouzdání na internetu na mě setrvale vyskakovaly fotky jakehosi chlapíka v šortkách, který běhá naboso ve sněhu. Medituje v kraťasech na ledovci, nebo jen v gaťatech chodí po Everestu. Magor, jsem si myslel nejdřív. Jednou jsem na takovou fotku kliknu a přečetl jsem o tom chlápkovi článek … a nestačil jsem se divit.

Ten člověk se jmenoval Wim Hof a je držitelem 26 Guinessových rekordů, většina z nich se tyka vystaveni se mrazu, či přímo pobytu v ledu. Ještě zajímavější bylo že tento chlapik vytvořil dle svych postputu metodu, pomoci ktere on tvrdil, že lze dosahnout stejneho vykonu jako předváděl on sám. Mel jeden kurz online.

Hustý, něco takového jsem hledal. Koukl jsem se na par dokumentu a rozhovoru s Wimem. Joe Rogan uznale pokyvoval a kladne ho hodnotil. Pozval si Wima dokonce dvakrat na interview. Projel jsem všechny možné zdroje abych si zjistil, co říkají ostatní o jeho metodě. Nepodařilo se mi najít negativní recenzi, všichni byli nadšení z metody.

Mezi praktiky, ktere mi pomohli dlouhodobě nejvic, patřily mindfull meditace a posilovani v posilovně. Tuto praktiky mely na me po delsi dobe meky pozitivní vliv, ale musel jsem se do nich stejne nutit. Kdyz jsem je zahrnul do meho pravidelneho harmonogramu, tak jsem měl jistotu, že se jim budu věnovat.

A pak jsem to našel. Grál, senzaci, nirvánu! 🙂 Metodu Wima hofa. Byl jsem z počátku v šoku z toho , co ten chlap zvládal. Poslechl jsem si jeho pár interview a dozvěděl jsem se, že mají svoji metodu, kterou vyučuje v online kurzu.

Kurz se skládá z video lekcí a tištěných dodatečných materiálů. Na každý z 10 týdnů připadalo jedno video o 40 až 60 minutách, ve kterém Wim vysvětlil dopady techniky a pak ve skupince jeho žáků cvičil jógu, následovala meditace a pak zadání délky studené sprchy v ten den.

Kurz jsem dělal každý den a po 2 týdnech jsem začal cítit plno pozitivních změn. Měl jsem víc energie, lepší náladu a i víc cílevědomosti ve všem, co jsem dělal. Postupné delší a delší studené sprchy a náročnější jógové pózy mi dodávaly sebevědomí a rostl ve mě pocit, že dokážu to, co bych nikdy nezvládl.

Kurz mi toho dal strašně moc. Byly to nejlíp vynaložené peníze, které jsem kdy za nějaký kurz utratil. Doporučuju ho všem, kteří chtějí mít lepší kondici a zdraví nebo víc síly, koncentrace či pohody v životě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *