Služby

Víkendový dvoudenní workshopy Metody Wima Hofa

Plně se ponořte do metody Wima Hofa, zažijte všechny postupy, techniky a způsoby pomocí kterých můžete podpořit své zdraví, psychický stav, získat obrovské množství energie nebo i redukovat řadu chronických nemocí.

V rámci dvoudenního kurzu si vyzkoušíte řadu dechových technik, dle Wimovy metody, ale i jiné. Dále se pořádně rozpohybujete ve speciálně upravených jogových cvičeních, tak jak je učí Wim. Vyzkoušíte si několi koupelí v ledové lázni. A v neposlední řadě se budeme hluboce věnovat nastavení mysli, abyste se dokázali lépe uvolnit ve všech Vašich životních situacích a překonávat životní bariéry.

 

Jednodenní workshop Základů metody Wima Hofa

Rychle a s asistenci zkušeného instruktora pronikněte do základů revoluční metody Wima Hofa. Naučíme Vás  postupy, techniky a způsoby pomocí kterých můžete podpořit své zdraví, psychický stav, získat obrovské množství energie nebo i redukovat řadu chronických nemocí.

Zkuste si základní dechové techniky, fyzické cvičení, ideální postupy v otužování a niternou práci pro lepší nastavení mysli. Tento jednodenní workshop je ideální pro Ty, kteří se chtějí seznámit rychle s hlavními technikami metody Wima Hofa.

Dvouhodinový dechový workshop dle Metody Wima Hofa

V rámci meody Wima Hofa učíme několik dechových technik, které při podrobném zkoumání vědci prokazatelně dokázaly podpořit imunitní sytém, snížit zánět v těle, zlepšit prokrvení a rychleji tělo zbavit patogenů. Tyto závratné výsledky byly vysledovány u Wima Hofa, ale i jeho žáci po 5 dnech výcviku dokázali mít stejně obdivuhodné výsledky. Podrobně se na workshopu seznámíte s dechovou technikou Wima Hofa.

Svět dechových technik je značně pestrý. Zkuste si přečíst skvělou knihu Jamese Nestora „Dech“, která obsahuje víc jak tucet protokolů dechových cvičení. Na tomto dvouhodinovém workshopu se seznámíte s dalšími pěti dechovými technikami mimo samotné dýchání dle Wima Hofa.

Hodinová dechová lekce dle Metody Wima Hofa

Hlavní dechová technika Wima Hofa má hluboké pozitivní dopady na lidské tělo. Tato technika dokáže podpořit imunitní sytém, snížit zánět v těle, zlepšit prokrvení a rychleji tělo zbavit patogenů. Zároveň tato technika dokáže otevřít a odplavit i některá psychická traumata, čímž Vás dokáže bezpečně osvobodit od zátěže v minulosti.

Naučte se správně a bezpečně tuto techniku používat pod dohledem zkušeného lektora.

Tuto lekci můžeme jednoduše přivézt na Váš festival, pracoviště, společenskou událost. Oslovte nás a vymyslíme vhodný formát.

Přednášky & Prezentace

Revoluční metoda Wima Hofa je skvělý způsob, jak podpořit svoje zdraví, psychický stav, zlepšit náladu nebo i jak snížit potíže související s některými chronickými onemocněními. Metoda je dlouhodobě zkoumána předními vědci v oborech biologie i medicíny. Nabízíme možnost uspořádat přednášku o této metodě. Přednášku můžeme libovolně zaměřit na témata: vliv dechových technik, benefity otužování, práce s nastavením mysli (mindset).

Obraťte se na nás, jestli chcete uspořádat přednášku! Pro realizaci přednášky budeme s Vámi rádi spolupracovat, aby se sešla dostatečně početné publikum.

Youtube & Blog

Šíříme informace o metodě Wima Hofa a nabízíme řadů postřehů o této metodě ve videích ale i na našem blogu. Sledujte naše příspěvky pro Vaší inspiraci a pro hlubší proniknutí do této unikátní metody.

Časté dotazy / F.A.Q.

Zde se dozvíte odpovědi na Vaše nejčastější otázky

Metoda je vhodná pro valnou většinu lidí. Metoda pomáhá i řadě onemocnění, jako je oslabená imunita, různé formy alergie, či dýchací potíže. Metoda také pomáhá urychlit regeneraci Metoda Wima Hofa není vhodná pro specifické diagnózy: problémy se srdcem, angina pectoris – srdeční chronická ischemická choroba, selhání ledvin, migrény, krátce po operaci, alergie na chlad, těžké astma.

Metoda Wima Hofa se skládá ze tří pilířů: práce s dechem, vědomé otužování a práce s nastavením mysli. Každá tato část může být praktikována izolovaně, každá tato část má řadu benefitů. Ale dohromady tvoři velice silnou kombinaci.

Doporučujeme metodu praktikovat dospělým jedincům ideálně bez závažných akutních zdravotních potíží. 

Účast mladých dětí je problematická. Vliv především dechových technik na jejich těla, která jsou ve vývinu, není vědecky prozkoumán. Dechové techniky pro dospělé jedince jsou bezpečné.

Ano, můžete se účastnit kurzů bez toho, že byste se podrobovali otužovacích cvičení. Otužování je vždy dobrovolná část workshopu. 

Samotné dechové techniky jsou silným nástrojem pro práci s vašim vědomím i tělem. Lze se tedy věnovat jen dechu nebo práci s nastavením mysli.

Ale můžete se zkusit i mírnější podoby otužování mimo ponoru do ledové lázně. Můžete praktikovat studené sprchy, koupel rukou a nohou ve studené vodě, otužování vzduchem (nošení tenšího oděvu a méně oblečení ve studeném prostředí).

Metoda je vhodná pro široké společenské vrstvy. Jestli nevíte, jestli je metoda dobrá pro Váš současný zdravotní stav, tak se můžete poradit se svým lékařem, jestli můžete praktikovat hyperventilační dechová cvičení, krátkodobé ponory v ledu.