Váhy

Lékařské názory na metodu wima hofa

Wim Hof učí svou metodu širokou veřejnos přibližně od roku 2015. Mezi ty nejzájímavější názory na metodu řadím názory zkušených lékařů a odborníků, kteří nám mohou podat objektivní názor na učení Wima Hofa. V tomto krátkém příspěvku uvádím můj výběr od tří nejzajímavějších subjektů.

Doktor Rohin Francis je kardiolog s vlastním Youtube kanálem, který se věnuje širokým souvislostem týkajících se zdraví, medicíny a lékařského prostředí. Ve svém videu široce diskutuje metodu Wima Hofa po stránce jejího vlivu na zdraví. Francis se věnuje hlavním vědeckým studiím, které vyšly do června 2019. Ve videu zpovídá i Scotta Carneho, novináře, který napsal nezávislou knihu o svých zkušenostech s metodou Wima Hofa. Asi nejzájímavější část videa je polsední segment, kdy Francis rozděluje inzerované výsledky metody dle jejich důvěrnosti do třech kategorií : „pravděpodobné“, „možné“, „neporkázané“.

Doktor Ekberg je holistický doktor a bývalá olympijský desetibojař, který má na Youtube kanál zaměřený na osvětu zdravého způsobu života. Ve svém videu se věnuje základnímu popisu metody a shrnuje doporučení, pro koho je metoda vohná a jaké aspekty metody jsou pro koho vhodné.

Na závěr uvádím hned tři odkazy na videa od českých biohackerů, Code of Life. Tato skupina je zaměřená na nalézání nových způsobů, jak zlešit psychickou i fyzickou stránku všech, kteří o to stojí. Jejich člen Libor Mattuš, je prvním Čechem, který získal akreditaci kouče Metody Wima Hofa. Jejich videa se věnují popisu metody a důležitým upozorněním pro všechny praktikanty metody. Dechová cvičení významně ovlivňují pochody v těle a extrémní otužování představuje také výraznou změnu pro tělo. Opatrnost je edy vždy na místě. Více do dozvíte ve videích.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *